Multiflora

Serwis poświęcony hodowli i pielęgnacji roślin
Strona główna » Wokół domu » Słoneczny blask w ogrodzie

Słoneczny blask w ogrodzie

Luty 10th, 2010 Opublikowany w Wokół domu Tags: ,

LISTA MATERIAŁÓW:
Strączyniec baldachogroniasty (Cassia corymbosa), terakotowa doniczka, kompost na bazie gliny, rydel, skorupy

Strączyniec baldachogroniasty (Cassia corymbosa) jest wytwornym, pięknym krzewem, który pochodzi z Argentyny. Ma parzystopierzaste liście (o jednakowej liczbie listeczków po każdej stronie osadki) oraz dekoracyjne, pięcioplatkowe kwiaty i niemal czarne pąki w gronach na końcach pędów. C. corymbosa jest żywotnym krzewem, który lubi słoneczne, cieple miejsca w ogrodzie lub na tarasie, Choć nie jest rośliną wytrzymałą, generalnie dobrze znosi gorszą pogodę, nie tracąc kwiatów. Podlewanie jest proste: powierzchnia kompostu powinna przeschnąć przed kolejnym nawadnianiem. Latem podlewamy roślinę codziennie.

PRAKTYCZNA RADA
Zimowanie Cassia nie jest wytrzymała na mrozy, więc jeśli temperatura spada poniżej 10C, trzeba ją wnieść do wnętrza, gdzie przeczeka zimę. Mocne przycinanie Strączyniec ma bardzo szybkie tempo wzrostu i powinien być wiosną mocno przycinany. Pobudzi to wzrost rośliny podczas następnych sezonów, a także przedłuży jej żywot.

SADZENIE KRZEWU
Nad otworem drenażowym w donicy ułóż warstwę skorup, by zapobiec wyciekaniu kompostu w czasie
podlewania. Wypełnij pojemnik do połowy ziemią na bazie gliny.
Delikatnie wyjmij krzew z doniczki w której rośnie, opukując jej boki łopatką. Rozluźnij bryłę korzeniową i umiesc roślinę w przygotowanej doniczce.
Kiedy roślina bedzie na miejscu, dosypuj ciemi do momentu, aż doniczka bedzie lekko przepełniona. Kompost osadzi się samoczynnie.
Dociśniej powierchnię kompostu rękoma i dobrze podlej całość wodą. W czasie wzrostu rośline nawozimy raz na tydzień, standardową odżywką.

Komentowanie jest zablokowane

Najnowsze wpisy

Tagi

Multiflora

Multiflora.pl to serwis o kwiatach i innych roślinach. Opisujemy tu różne rodzaje roślin, pokazujemy jak dbać o kwiaty i krzewy, jak je pielęgnować, w jaki sposób dobierać odpowiednie gatunki, co wybrać do domu, co na balkon lub taras a co warto posadzić w ogrodzie. Kochasz swoje kwiaty? - ten serwis jest właśnie dla Ciebie