Multiflora

Serwis poświęcony hodowli i pielęgnacji roślin
Strona główna » Kompozycje roślinne » Prosta elegancja

Prosta elegancja

Luty 7th, 2010 Opublikowany w Kompozycje roślinne Tags: ,

Delikatna, wytworna i elegancka aranżacja z dzikichi hodowanych kwiatów o subtelnej kolorystyce, umieszczona w smukłym kieliszku do wina, upiększy nakrycie stołu

Świeże kwiaty o delikatnym zapachu mogą. stanowić wyjątkową ozdobę stołu podczas uroczystego obiadu, W zależności od pory roku dostępne sq różne kwiaty, ale połączenie zieleni, bieli i odcieni innych kolorów zawsze da wspaniały efekt.

Wybór pojemnika
Do wykonania tej kompozycji używamy kieliszka do wina, ale i każde inne smukłe, szklane naczynie na wysokiej nóżce będzie odpowiednie. Bukiet i tak je przysłoni. Postaraj się dobrać taką kombinację kolorów, by uwydatnić niektóre potrawy podawane na stół. W tej dekoracji wykorzystaliśmy ciemną i bladą zieleń, biel, odcienie żółtości oraz kolor jasnobrzoskwiniowy.

Przygotowanie kieliszka
Kwiaty są wbite w gąbkę piankową, którą przycinamy tak, by pasowała do kieliszka.
a następnie zabezpieczamy taśmą wodoodporną i zwilżamy wodą, by wchłonęła maksymalną ilość wilgoci. Jeśli będziemy zwilżać gąbkę regularnie i zraszać kwiaty rozpylaczem, wówczas kompozycja przetrwa nawet kilka dni.

Kształt kompozycji
Kwiaty układamy w kształcie trójkąta. Te najwyższe znajdą się pośrodku i będą górować nad pozostałymi, by wysokość kompozycji była proporcjonalna do wielkości kieliszka. Kwiaty nie mogą być zbyt długie, gdyż naczynie nie będzie stabilne, a biesiadnicy nie będą się wzajemnie widzieli. Najkrótsze kwiaty należy umie­ścić w rogach, tak by uformowały podstawę trójkąta i tworzyły kaskadę ponad kieliszkiem i zasłoniły gąbkę. Do wypełnienia tła kompozycji wykorzystaj zielone listowie, rozmieszczając pojedyncze kwiaty tak, by ich kształt odznaczał się w bukiecie. Podczas układania kompozycji obracaj kieliszkiem, dążąc do jej zrównoważenia. Postaraj się, by nie była zbyt symetryczna.

Wykończenie kompozycji
By nadać jej wyrazistość, użyj traw i kwiatów na cienkich, długich łodyżkach. Upewnij się, czy naczynie jest stabilne, a gąbka i taśma są niewidoczne.

PRAKTYCZNA RADA
Pamiętaj, by podlewać bukiet codziennie, zwłaszcza gdy jest ciepło. Aby podlać kwiaty, wstaw naczynie do zlewu. Bardzo korzystnie jest spryskiwać je rozpylaczem. Natomiast w nocy, warto przenieść kompozycję w jjakieś chłodne miejsce.

Komentowanie jest zablokowane

Najnowsze wpisy

Tagi

Multiflora

Multiflora.pl to serwis o kwiatach i innych roślinach. Opisujemy tu różne rodzaje roślin, pokazujemy jak dbać o kwiaty i krzewy, jak je pielęgnować, w jaki sposób dobierać odpowiednie gatunki, co wybrać do domu, co na balkon lub taras a co warto posadzić w ogrodzie. Kochasz swoje kwiaty? - ten serwis jest właśnie dla Ciebie